GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Skål 8597067
*
nr 859 7067
Skål
Orrefors, diameter: 22 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 20:42:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 23:55:34
1
100 kr
11/11 15:29:59
2
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glaskonst konstglas orrefors skål svenskt glas
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:48
-
5242 Matservisdelar
ca 55 delar, Hutschenreuther Hohenberg, 12 mattall..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:34
-
4135 Skål
+ tedosa med lock, Meissen/Fürstenberg. Längd: 11 ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:00
-
4350 Skål
Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:20
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18
*
Skål
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7067
Skål
Orrefors, diameter: 22 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 23:55:34 | 1 | 100 kr |
11/11 15:29:59 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glaskonst konstglas orrefors skål svenskt glas
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:48 -
5242 Matservisdelar
ca 55 delar, Hutschenreuther Hohenberg, 12 mattall..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:34 -
4135 Skål
+ tedosa med lock, Meissen/Fürstenberg. Längd: 11 ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:00
-
4350 Skål
Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:20 -
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41 -
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18